Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Domena strony zapleczowej 
Autor Wiadomość

Post Domena strony zapleczowej
Witajcie,

Niedawno zacząłem przygodę z pozycjonowaniem swojej agencji reklamowej. Poczytałem trochę o stronach zapleczowych i kupiłem domeną z końcówką .pl w nazwie której umieściłem interesująca mnie frazę. Na tej domenie postawiłem małego bloga i podlinkowałem do mojej strony. Obecnie sytuacja wygląda następująco, mam dwie domeny:

mooka pl - strona agencji reklamowej, dodana do licznych płatnych katalogów, ponad 400 backlinków, w miarę wiedzy zoptymalizowana pod seo i znajduje się na 22 pozycji pod frazą "agencja reklamowa tychy"

agencjareklamowatychy pl - strona zapleczowa, 0 backlinków, brak w zasadzie jakiejkolwiek optymalizacji pod seo itp. Strona znajduje się na 29 pozycji.

Wniosek ogólny jest prosty, wystarczy tylko fraza w url i strona bez trudu jest prawie na miejscu strony na którą poświęcam sporo czasu od 3 miesięcy. W zasadzie nawet gdybym włożył czas w domenę zapleczową i wypozycjonował ją na 1 stronę to i tak nie kieruje ona bezpośrednio do mojej strony na czym mi zależy. Pytanie zasadnicze jest takie: Co zrobić aby wykorzystać moc nazwy domeny, ale żeby kierowała do mojej strony bezposrednio? Czy google wgl zezwala na takie działania, że wykupie kilka domen z interesującymi mnie frazami i za pomocą przekierowania 301 będę kierował na stronę docelową? Czy takie działanie jest korzystne i ma sens?

Z góry dzięki za odpowiedzi! :)

Pn gru 14, 2015 11:39 am

Post Re: Domena strony zapleczowej
A kiedy Google zaindeksowało Ci to zaplecze? Zdarza się, że świeża strona, która dopiero weszła do indeksu zajmuje wysokie pozycje a później spada na dalsze. Może poczekaj z robieniem przekierowań.

Cz gru 17, 2015 11:24 am

Post Re: Domena strony zapleczowej
Agencja reklamowa to powinna chyba sama wiedzieć jak to zrobić. Czy SEO się nie zajmujecie?

Śr gru 30, 2015 5:38 am
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Polecane strony